Gratis schoolmaaltijden blijven gewoon bestaan
2 september 2024 om 10:39
< 1 min lezen

Gratis schoolmaaltijden blijven gewoon bestaan

Scholen kunnen doorgaan met het uitdelen van gratis schoolmaaltijden, bevestigt een ingewijde na berichtgeving door De Telegraaf. Vanaf volgend jaar zou de regeling aflopen, maar het kabinet heeft er dus alsnog geld voor vrijgemaakt.

Zo’n 2200 scholen doen mee aan het programma, dat sinds vorig jaar loopt. De scholen kunnen zelf eten organiseren en daar geld voor terugvragen, of boodschappenkaarten voor ouders en verzorgers regelen, zodat zij eten aan hun kinderen kunnen meegeven.

Met een gevulde maag op school 

Onder anderen Laurens Dassen (Volt) pleitte vorige maand voor het voortzetten van het programma. “Deze maatregel zorgt ervoor dat kinderen met een gevulde maag op school zitten, wat ook heel veel stress bij ouders weghaalt”, zei hij in een debat.

De coalitiefracties stemden destijds tegen een motie om de gratis maaltijden in stand te houden. Premier Schoof sprak van “prachtige initiatieven” die armoede bestrijden, maar wilde nog “geen enkele toezegging doen”.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    AI-hulpleraar geeft nu ook les in Overijssel

    17 oktober 2025 om 12:05
    • Basisonderwijs

    Cao-overleg primair onderwijs hervat na de herfstvakantie

    17 oktober 2025 om 11:11

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant