Nu al meer klachten over eindexamens dan de hele examenperiode 2023
24 mei 2024 om 10:00
< 1 min lezen

Nu al meer klachten over eindexamens dan de hele examenperiode 2023

Dit jaar zijn bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) al meer klachten over de examens binnengekomen dan in het hele eerste tijdvak vorig jaar. Op dag 9 telt de Eindexamenklachtenlijn ruim 318.000 klachten, waar vorig jaar de teller na ruim twee weken eindigde op meer dan 312.000 klachten.

Scholieren die havo doen, klaagden tot nu toe het meest, met ruim 118.400 klachten. Vmbo’ers klaagden 122.300 keer en vwo’ers dienden bijna 73.000 klachten in.

Vaak gaat het dan over dat het examen te moeilijk of te lang was. Ook gingen 12.000 klachten over geluidsoverlast, zoals surveillanten die met hakken door de gymzaal lopen of een brandalarm dat tijdens een examen afgaat.

Tevredenheid

Het LAKS is blij dat scholieren de Eindexamenklachtenlijn weten te vinden. “In het verleden wisten vmbo-leerlingen ons minder goed te bereiken, we zijn heel blij om te zien dat zij ons beter weten te vinden”, zegt woordvoerder Dada Amoilafoe.

Het eerste tijdvak duurt nog tot en met volgende week woensdag.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Wetsvoorstel Toezicht informeel onderwijs gaat vakbond CNV te ver

    Vandaag om 14:34
    • Voortgezet Onderwijs

    NRO gaat vanaf 2026 verder als Nationaal Kennisinstituut Onderwijs

    Vandaag om 10:33

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant