Opstootje bij het Esdal Vakcollege in Emmen, persoon met mes opgepakt
21 maart 2024 om 16:31
< 1 min lezen

Opstootje bij het Esdal Vakcollege in Emmen, persoon met mes opgepakt

Op het Esdal Vakcollege in Emmen zorgde woensdagochtend 20 maart een persoon met een mes voor commotie. De schoolleiding zegt zelf dat het om een ‘opstootje’ ging en daarbij had iemand een steekwapen bij zich. Dat meldt RTV Drenthe. 

Het schoolbestuur schrijft in een brief aan de ouders van de scholieren dat er serieus is gereageerd op de situatie. De schoolleiding van de Boerkemaweg en de Oosterstraat zijn meteen op de hoogte gebracht en ook de politie is gelijk ingeschakeld.

Geen bekende van de school 

Volgens de school is het nog onduidelijk wat de persoon met het mes daar te zoeken had, de persoon is in ieder geval geen bekende van het Esdal Vakcollege. De veiligheid van de leerlingen en docenten was het belangrijkste. Volgens Wiko Veenvliet van Aurelia Onderwijs, waar het Esdal College ook onder valt, heeft het overgrote deel van de school niets meegekregen.

Het Vakcollege startte de lessen vrij snel na het incident weer op.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Kerstvakantie van start! Scholen in heel Nederland twee weken dicht 

    Gisteren om 15:15
    • Voortgezet Onderwijs

    Voorlopig geen verplichte voldoende op Nederlands als voorwaarde voor diploma

    Gisteren om 15:03

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant