Tweede Kamer wil PO-Raad en VO-Raad uitsluiten van cao-onderhandelingen
13 april 2023 om 11:51
< 1 min lezen

Tweede Kamer wil PO-Raad en VO-Raad uitsluiten van cao-onderhandelingen

De Tweede Kamer heeft een motie van D66 aangenomen. De motie is bedoeld om de werkgevers in het primair en voortgezet onderwijs weg te houden van cao-onderhandelingen. Dat meldt VOS/abb.

In de motie van D66’er Paul van Meenen staat dat cao-onderhandelingen in het primair en voortgezet onderwijs voortaan moeten gaan tussen de onderwijsvakbonden en de minister van het OCW. De onderwijsvakbonden willen dit volgens Van Meenen zelf ook. 

Kansengelijkheid 

Van Meenen denkt ook dat cao-onderhandelingen tussen de onderwijsvakbonden en de minister beter zijn voor het bevorderen van kansengelijkheid. Met centralisatie zouden er betere afwegingen gemaakt kunnen worden tussen de gestelde doelen en het geld dat beschikbaar is. 

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Basisonderwijs

    Ouders klagen school aan bij College voor de Rechten van de Mens na conflict over Free Palestine-shirt

    Gisteren om 14:53
    • Basisonderwijs

    Goede samenwerking tussen gemeenten en schoolbesturen voor betere toezicht en handhaving

    Gisteren om 14:20

Aankomende evenementen

27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht
28 Nov
PROMIS-ES symposium
  • Landelijk
03 Dec
Oratie Daan van Uhm
  • Limburg