Coronapandemie leidde tot ruim drie maanden leerachterstand
2 februari 2023 om 10:22
< 1 min lezen

Coronapandemie leidde tot ruim drie maanden leerachterstand

Kinderen hebben tijdens de coronaperiode een leerachterstand van drie maanden opgelopen. Dat blijkt uit internationaal onderzoek. Er is voor het onderzoek ook naar studies in Nederland gekeken. In het wetenschappelijke tijdschrift Nature Human Behavior staat een artikel over dit onderzoek. Dat meldt VOS/ABB.

Een van de studies waarnaar gekeken is, is van de Maastrichtse hoogleraar onderwijseconomie Carla Haelermans. Zij zei in Trouw dat de schoolsluitingen tijdens corona het onderwijssysteem wereldwijd ontwrichten. 

Kwetsbare scholieren 

Met name kinderen uit sociaaleconomisch zwakkere gezinnen het hardst werden geraakt, is volgens haar goed te verklaren. “Vaak hebben kwetsbare scholieren maar één ouder thuis, in plaats van twee. Dan is het moeilijker om kinderen te helpen met bijlessen en dergelijke.”

Het internationale onderzoek richtte zich op het primair en voortgezet onderwijs. 

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Ouders klagen school aan bij College voor de Rechten van de Mens na conflict over Free Palestine-shirt

    Gisteren om 14:53
    • Basisonderwijs

    Goede samenwerking tussen gemeenten en schoolbesturen voor betere toezicht en handhaving

    Gisteren om 14:20

Aankomende evenementen

27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht
28 Nov
PROMIS-ES symposium
  • Landelijk
03 Dec
Oratie Daan van Uhm
  • Limburg