Geldkraan dicht joodse Cheiderschool, daar is nu geen reden voor
21 januari 2022 om 14:46
< 1 min lezen

Geldkraan dicht joodse Cheiderschool, daar is nu geen reden voor

De joods-orthodoxe Cheiderschool in Amsterdam hoeft voorlopig niet te vrezen voor haar subsidie. Na jaren van ellende heeft het bestuur nu genoeg vooruitgang geboekt met ‘herstelopdrachten’. Deze opdrachten had de onderwijsinspectie aan de school gegeven. Dit meldt het Parool. 

“De borging van de sociale veiligheid is voldoende”, schrijft onderwijsminister Dennis Wiersma aan de Tweede Kamer. Dit deed hij naar aanleiding van onderzoek van de inspectie.

Kritiek 

Arie Slob dreigde met het dichtdraaien van de geldkraan omdat de school in 2019 niet genoeg zou luisteren naar de felle kritiek van de Onderwijsinspectie. Kinderen en personeel werden niet genoeg beschermd tegen pesten, misbruik en ander wangedrag. Ook kregen leerlingen geen compleet beeld over seksualiteit en seksuele diversiteit tijdens biologielessen. 

Herstelopdracht 

De school moet nog wel blijven werken aan de herstelopdracht. Als de school dat niet zou doen dan zal er opnieuw een sanctietraject worden gestart. Dit stond in de brief van Wiersma. 

In 2018 werd een voormalig docent van de school veroordeeld wegens ontucht met een leerling. In februari is de docent in hoger beroep vrijgesproken. 

Door: Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Scholieren die overlast veroorzaken in de bibliotheek krijgen te maken met beveiligers

    Gisteren om 13:02
    • Voortgezet Onderwijs

    Scholen klaar met druk van mega uitgevers schoolboeken en nemen heft in eigen handen

    Gisteren om 09:46

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant