Veel steekincidenten onder jongeren, maar messenverbod pas in 2023
20 januari 2022 om 13:55
< 1 min lezen

Veel steekincidenten onder jongeren, maar messenverbod pas in 2023

Het aantal jonge steekverdachten was ook afgelopen jaar weer groot. Dat komt naar voren uit een inventarisatie bij de politie. Het waren weliswaar wat minder minderjarigen en jongvolwassenen dan het jaar ervoor, maar het aantal ligt nog steeds hoger dan de afgelopen vijf jaar. Dit meldt de NOS. 

Volgens de politie is niet bekend of het coronavirus en de bijbehorende maatregelen invloed hadden op het aantal steekwapenincidenten 

Messenverbod 

In november 2020 bleek dat een groot deel van de burgemeesters voorstander is van een messenverbod voor jongeren. Later die maand bleek ook dat het kabinet aan zo’n verbod werkte. Nu, ruim een jaar later, zit dat verbod nog in een voorstadium. 

Het verbod moet eerst door een proces waar elke wet doorheen gaat, waarbij iedereen dan commentaar kan leveren op de wet en suggesties mag doen. Daarna wordt het pas getoetst.

Tweede helft van 2023

Het ministerie heeft al aan de NOS laten weten dat de wet, zonder vertraging, op zijn vroegst in de tweede helft van 2023 in werking zal treden. 

Door: Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Hoe zit het met de Oktobertoelage in het vo?

    24 oktober 2025 om 13:39
    • Voortgezet Onderwijs

    Wil je je vmbo- en mbo-diploma in zes jaar halen? Dat kan bij deze school

    24 oktober 2025 om 13:24

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland