20 mei 2021 om 10:55
< 1 min lezen

CNV: volledig heropenen onderwijs niet wenselijk, te hoog risico voor leraren

Het volledig heropenen van het voortgezet onderwijs is volgens CNV Onderwijs niet wenselijk. Woensdag kondigde coronaminister Hugo de Jonge een extra Catshuisoverleg aan waarin besproken wordt of alle middelbare schoolleerlingen weer tegelijkertijd naar de les kunnen, zonder 1,5 meter afstand van elkaar te houden.

“Het zal voor de leraren lastig worden om afstand te houden van de leerlingen”, zegt een woordvoerster van de onderwijsbond. “En het merendeel van de docenten is nog niet gevaccineerd, dus dan lopen ze verhoogd risico op corona.”

Dat betekent volgens de zegsvrouw dat het ziekteverzuim hoger zal liggen. “Dat zorgt alleen maar voor een hogere werkdruk en onrust in de examenperiode. Waarom zou je organisatorisch zo’n risico nemen voor de laatste paar weken van het jaar?”, vraagt ze zich af.

OMT-advies

De Algemene Onderwijsbond (AOb) zegt dat de scholen alleen volledig open zouden moeten als het OMT-advies een volledig positief advies geeft. “We vinden wel dat leraren, zeker als de scholen weer opengaan, zo snel mogelijk gevaccineerd moeten worden,” zegt een woordvoerder. “Maar we willen dit besluit niet tegenhouden.”

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Docenten

    Hoe maak je als docent LHBTIQA+ bespreekbaar in de klas?

    12 december 2025 om 10:00
    • Docenten

    Middelbare scholen ontvangen meer geld voor Holocausteducatie

    12 december 2025 om 08:45

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant