10 januari 2020 om 15:30
< 1 min lezen

Scholieren starten petitie tegen verplichte gymkleding

Scholieren van het ISW Hoogeland zijn een petitie begonnen tegen verplichte gymkleding. De jongeren zijn het er niet mee eens dat het dragen van een korte broek tijdens de gymlessen verplicht is. De petitie is ruim 5200 keer ondertekend. Dit meldt Omroep West.

Op de interconfessionele school zitten onder andere meisjes die wegens hun geloofsovertuiging hoofddoekjes en bedekte kleding dragen. Dat staat in contrast met de kleding die ze aan moeten trekken tijdens de gymlessen. Ook zijn er leerlingen met een stevig postuur die moeite hebben met de kledingvoorschriften. 
 
Het schoolbestuur is verbaasd over de petitie. Leerlingen die naar de school gaan, weten dat dit de regels zijn die worden gehanteerd. Volgens Peet van der Knaap, adjunct-directeur van de school, zijn de voorschriften er wegens veiligheidsvoorschriften. Leerlingen zouden met het dragen van wijde kleding sneller ergens achter kunnen blijven haken. 
 
Meer informatie over de petitie is hier te vinden.
 
Door: Nationale Onderwijsgids
 
 

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Niet alleen het schoolgebouw, ook School voor Persoonlijk Onderwijs verdwijnt uit Deventer

    Gisteren om 15:23
    • Voortgezet Onderwijs

    Onderwijsplatform Magister onderzoekt mogelijke storing

    Gisteren om 09:48

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant