26 februari 2019 om 10:23
< 1 min lezen

Klimaatspijbelaars verhuizen naar Amsterdam vanwege stakende leraren

De klimaatspijbelaars die op donderdag 14 maart weer gaan actievoeren, kunnen dat niet doen op het Malieveld in Den Haag. Die is dan namelijk al bezet voor de leraren, die de dag erop zullen staken. De scholieren wijken daarom uit naar Amsterdam. Dit meldt het Algemeen Dagblad.

7 februari voerden circa 15.000 scholieren in Den Haag voor het eerst actie voor een beter klimaat. Ze bleven er voor weg van school. De klimaatspijbelaars willen zo de politiek onder druk zetten maatregelen te nemen. Na een gesprek met premier Mark Rutte en minister Eric Wiebes (Economische Zaken) laten ze weten er geen vertrouwen in te hebben dat Nederland de klimaatdoelstellingen gaat halen. “Ze zeggen veel aan het klimaat te doen, maar meerdere onderzoeken tonen het tegendeel aan”, aldus een woordvoerder van de jongeren over de politici. 
 
Daarom voeren ze donderdag 14 maart opnieuw actie. Dit keer in Amsterdam, waar zij vanaf De Dam tot aan Amsterdam-Zuid een protestmars willen lopen. Het Malieveld in Den Haag is op die datum bezet vanwege de voorbereidingen voor de lerarenstaking van 15 maart. Zij voeren weer actie voor een hoger salaris en minder werkdruk. 
 
Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Docenten

    Kinderen uit Essen leren volgend schooljaar allemaal reanimeren

    30 oktober 2025 om 10:08
    • Docenten

    Hoeksche Waard organiseert thema-avond over TOS

    30 oktober 2025 om 09:31

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant