1 februari 2019 om 15:03
< 1 min lezen

School schorst leerlingen om kinderporno in Whatsapp-groep

De Van der Capellen Scholengemeenschap in Zwolle heeft enkele leerlingen van de school geschorst. In een gezamenlijke Whatsappgroep zouden de leerlingen een kinderpornografische afbeelding van een onbekend kind hebben gedeeld. Dit meldt de Stentor.

Donderdag kwam de school erachter dat de foto werd gedeeld. Uit gesprekken met de leerlingen bleek dat zij niet beseften dat het bezitten en delen van kinderporno strafbaar is. De school vraagt de ouders om met hun kinderen het gesprek aan te gaan en ervoor te zorgen dat zij de foto van hun telefoon verwijderen.

Kort geleden deed eenzelfde incident zich voor op het Carmel College in Raalte en op de Capellenborg in Wijhe. Ook daar deelden leerlingen pornografische afbeeldingen in een Whatsapp-groep. Of het om dezelfde afbeelding gaat is niet duidelijk.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Leerplichtambtenaren in Venlo controleren op afwezige kinderen rondom de kerstvakantie

    Vandaag om 11:58
    • Voortgezet Onderwijs

    Schoolopdracht over ‘Marokkaanse’ sollicitatiebrief zorgt voor veel commotie bij ouders en docenten

    Vandaag om 09:00

Aankomende evenementen

10 Dec
Proefstuderen faculteit Managementwetenschappen
  • Landelijk
10 Dec
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel
07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland