30 mei 2017 om 18:02
< 1 min lezen

Nieuws over Nederland voor NT2-leerders basisschool

De nieuwe uitgave Nieuws over Nederland biedt lessen begrijpend lezen over ‘terugkerende actualiteiten’, zoals Koningsdag, Pasen en zomer- en wintertijd. De onderwerpen van de lessen laten NT2-leerlingen die nog maar kort in Nederland zijn, kennismaken met Nederland en met Nederlandse gebruiken.

Nieuws over Nederland is bedoeld voor nieuwkomers in het basisonderwijs of Internationale Schakelklassen (ISK’s) op het voortgezet onderwijs, die eraan toe zijn om te starten met begrijpend lezen. Om succesvol aan de slag te kunnen gaan met Nieuws over Nederland moeten leerlingen minimaal op AVI E3-niveau lezen. Nieuws over Nederland biedt teksten op twee niveaus: AA-NT2 en A-NT2. De teksten AA-NT2 zijn op leesniveau AVI E3 en de teksten A-NT2 op leesniveau AVI E4/startniveau groep 5.

Met Nieuws over Nederland kunt u uw leerlingen voorbereiden op de overstap naar het werken met de reguliere lessen van Nieuwsbegrip. Leerlingen maken namelijk alvast kennis met opdrachten die ook in Nieuwsbegrip worden gedaan, zoals het maken van een schema en het beantwoorden van vragen over de tekst. Omdat Nieuws over Nederland teksten op twee niveaus biedt, kunt u uw nieuwkomers voorbereiden op het verder werken met niveau AA-Alfa, niveau AA, of niveau A van Nieuwsbegrip.

Bestel Nieuws over Nederland in de webwinkel

(Dit is een advertorial) 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Doorstroomtoets van Cito vaakst gekozen door basisscholen

    Vandaag om 11:19
    • Basisonderwijs

    Basisschool Nieuwleuzen moet mogelijk stoppen met technieklessen vanwege vrijwilligerstekort

    Vandaag om 09:38

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant