13 februari 2017 om 10:26
< 1 min lezen

NTR wint Willem Wilminkprijs voor beste kinderlied met ‘Snapje?’

Het zogenoemde 'Snapje? Optellen van breuken’ heeft zaterdag de Willem Wilminkprijs voor het beste kinderlied gewonnen. Dat heeft de NTR laten weten. Doel van de prijs is het stimuleren van het kwalitatieve kinderlied. Snapje? is een NTR-serie van videoclips van twee minuten met ezelsbruggetjes waarmee kinderen een basisprincipe of basisregel aangeleerd of uitgelegd krijgen.

Jan Beuving schreef het winnende ‘Snapje?’. Rapper/acteur Akwasi verzorgde de uitvoering en muziek. De prijs werd zaterdag in Enschede uitgereikt. Het was een tweejaarlijkse prijs, maar vanaf nu zal de prijs jaarlijks worden uitgereikt. De jury bestaat uit mensen uit het vak.

De prijs bestaat uit een kunstwerk en 5000 euro. Dat bedrag moet de tekstschrijver met de componist en uitvoerend artiest delen. De Willem Wilminkprijs is een initiatief van onder meer het Wilminktheater en Muziekcentrum Enschede.

‘Snapje?’ viel al eerder in de prijzen. De gehele reeks won de Cinekid Gouden Kinderkast en de NOT Innovative Award.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Basisonderwijs

    Slechte klaslokalen Alphen aan den Rijn zorgen voor bibberen in de winter en zweten tijdens de zomer

    Vandaag om 10:18
    • Basisonderwijs

    Het Klokhuis verdiept zich opnieuw in AI 

    Gisteren om 16:04

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant