9 september 2016 om 12:52
< 1 min lezen

Nieuwe ‘In de klas’-reeks voor voortgezet onderwijs

Speciaal voor biologie in het voortgezet onderwijs zijn de series ‘Vroege Vogels’, ‘Proefkonijnen’ en ‘Katja’s bodyscan’ bewerkt in de ‘in de klas’-reeks. Voor Geschiedenis is er ‘De jaren 60 in de klas’ en voor CKV ‘Podium Witteman in de klas’. Dat meldt NTR.

Met de ‘In de klas’-formule bewerkt Schooltv programma’s van de publieke omroepen speciaal voor het voortgezet onderwijs. De afleveringen worden teruggebracht in tijd tot een efficiënte lengte van ongeveer 8 minuten. Om de context te verduidelijken wordt een duidelijke inleiding toegevoegd en worden teksten opnieuw ingesproken.

Alle ‘In de klas’-video’s zijn te vinden op www.schooltv.nl/indeklas en kunnen, net als alle andere video’s op Schooltv.nl, op iedere drager en op elk gewenst moment geraadpleegd worden. Bij elke ‘In de klas’-bewerking hoort een gratis lesbrief met kijkvragen en verdiepingsopdrachten.

In het voortgezet onderwijs wordt gebruik gemaakt van videomateriaal om de lessen te verlevendigen en te verduidelijken. Daarvoor kunnen docenten gebruik maken van educatieve video’s van NTR Schooltv. Met de video’s van Schooltv weet een docent dat de informatie klopt, didactisch verantwoord is en goed aansluit bij de leeftijd en het niveau van de leerlingen met wie hij of zij werkt.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Docenten

    Petitie tegen universitair docent Pettit al 18.000 keer ondertekend

    Vandaag om 08:41
    • Docenten

    Vidi-beurs voor universitair hoofddocent Igna Bonfrer

    24 oktober 2025 om 16:23

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland