20 januari 2016 om 11:01
< 1 min lezen

Assink Lyceum in Neede schorst leerlingen vanwege cyberpesten

Scholengemeenschap Het Assink Lyceum in Neede heeft meerdere leerlingen tijdelijk geschorst omdat zij social media-profielen van medeleerlingen hadden 'gekaapt' en daarna valse accounts hadden aangemaakt op naam van medescholieren. De scholieren gebruikten deze valse accounts om kwetsende berichten te verspreiden over docenten en leerlingen. Dit meldt de Gelderlander.

Het lyceum heeft onderzocht welke schoolcomputers en tablets zijn gebruikt om de valse accounts aan te maken en de berichten te versturen. De school heeft vervolgens stappen ondernomen die leidden tot de schorsing van de groep leerlingen. Het Assink Lyceum laat weten dat cyberpesten een aandachtsgebied is van de school. Onderwijsdirecteur Bertus Satink wil echter niet nader ingaan op de situatie.
 
Een politiewoordvoerder bevestigt dat de school contact heeft gezocht over het gebeurde. Over een strafrechtelijk onderzoek kan de woordvoerder geen mededelingen doen: “Het is vanuit de school opgepakt.”
 
© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Lespakket voor het voortgezet onderwijs over geweld tegen vrouwen slaat aan

    5 december 2025 om 16:17
    • Voortgezet Onderwijs

    Ex-docent Pieter Zeeman Lyceum had relatie met minderjarig meisje

    5 december 2025 om 15:43

Aankomende evenementen

09 Dec
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
09 Dec
Open dagen
  • Zuid-Holland
10 Dec
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel