19 maart 2015 om 09:29
< 1 min lezen

Groningen onderzoekt stevigheid scholen

(Novum) - Ongeveer negentig scholen in de stad Groningen worden de komende tijd onderzocht, om te kijken of ze bestand zijn tegen aardbevingen. Het gaat om alle basisscholen, enkele gymlokalen en een paar middelbare scholen. Ook een paar instellingen voor speciaal onderwijs in de noordelijke hoofdstad worden genspecteerd. Dat heeft de gemeente Groningen woensdag laten weten.

Volgens de gemeente is er “geen reden om aan te nemen dat de schoolgebouwen op dit moment niet voldoende veilig zijn.” Het onderzoek is vooral nodig om inzicht te krijgen, omdat er bij het ontwerpen en bouwen van de scholen geen rekening met aardbevingen is gehouden.

Groningen ligt net buiten het aardbevingsgebied in de provincie, maar de laatste paar jaar hebben de ‘Stadjers’ wel een paar bevingen gevoeld.

Groningen besloot al eerder om een paar beeldbepalende gebouwen in de stad te inspecteren.

 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Leerlingen uit Spijk trappen Klimaatweek voor jongeren af

    Vandaag om 11:18
    • Basisonderwijs

    Deze school heeft de prijs voor ‘mooiste schoolgebouw van Nederland’ gewonnen

    Vandaag om 09:42

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant