16 maart 2015 om 13:09
< 1 min lezen

Pilot Nederlands 3F

De referentieniveaus geven u inzicht in het niveau van uw leerlingen. De toetsen begrijpend lezen van Diataal zijn vorig schooljaar geankerd aan de referentieniveaus voor de niveaus 1F en 2F. Dat wil zeggen dat de scores van de toetsen op een correcte manier aan de referentieniveaus zijn gekoppeld. Dit schooljaar loopt er in de maanden april, mei en juni een onderzoek om ook niveau 3F te ankeren. 

Door deel te nemen aan dit onderzoek, krijgt u inzicht in het niveau van uw leerlingen én draagt u bij aan de ontwikkeling van toetsen begrijpend lezen.

De toets bestaat uit twee delen: een digitaal deel met (nieuwe) teksten en vragen van Diataal en een papieren deel met teksten en vragen uit de referentieset. De toets kan in een lesuur (50 minuten) gemaakt worden, maar mag ook over twee lesuren verspreid worden.

Klassen uit 2 vwo, 3 havo, 3 vwo en/of 4 havo, 4 vwo kunnen aan deze pilot meedoen. U bepaalt zelf wanneer u de toets afneemt.

Na afname ontvangt u een inzichtelijke rapportage met de scores van uw leerlingen.

Meer informatie of aanmelden?
Neem contact op met Klarien Lenting: klarienlenting@diataal.nl.

©Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Docenten

    Kerstvakantie van start! Scholen in heel Nederland twee weken dicht 

    19 december 2025 om 15:15
    • Docenten

    Lerarentekort daalt wel, maar vooral in de Randstad is er nog een groot probleem

    19 december 2025 om 12:28

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant