21 juni 2013 om 17:38
< 1 min lezen

Twee verdachten examendiefstal langer in cel

(Novum) - Twee verdachten van diefstal van examens op de Ibn Ghaldounschool blijven langer vastzitten. De raadkamer van de rechtbank in Rotterdam heeft hun voorlopige hechtenis vrijdag met dertig dagen verlengd.

Het gaat om een meisje van 18 jaar uit Rotterdam en een jongen van 19 uit Maassluis, die in het weekend van 8 en 9 juni werden aangehouden. Beiden zijn leerlingen van de islamitische school. Ze worden ervan verdacht meerdere examens voor het vwo, de havo en het vmbo te hebben gestolen en aan medeleerlingen te hebben verkocht.

Voor betrokkenheid bij de diefstal of heling zitten in totaal acht mensen vast. Ze komen uit Rotterdam, Maassluis, Delft, Den Haag en zitten op een na allemaal op de Rotterdamse school.

Een negende verdachte, een 22-jarige Rotterdammer, werd eerder al op vrije voeten gesteld. De man, geen medewerker of leerling van de school, werd eind vorige maand opgepakt voor het lekken van het eindexamen Frans voor het vwo. Door het lek moest het examen een dag worden uitgesteld. Het was toen nog niet duidelijk dat bij de school veel meer examens waren gestolen. De teller staat nu op 27.

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Docenten

    Nieuwe regeling normering topinkomens onderwijssectoren 2026

    Gisteren om 14:00
    • Docenten

    Hoger onderwijs gaat opnieuw demonstreren

    Gisteren om 13:05

Aankomende evenementen

09 Dec
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
09 Dec
Open dagen
  • Zuid-Holland
10 Dec
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel