14 december 2012 om 10:09
< 1 min lezen

Mensen te onderscheiden in 4 rekentypes

DEN HAAG - Uit het Groot Nationaal Rekenonderzoek (GNRO), dat is uitgevoerd door Wetenschap 24 (VPRO/NTR), de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO) en verschillende wetenschappelijke instituten, blijkt dat mensen te onderscheiden zijn in 4 rekentypes.

Deze types zijn de rekenhaters, de rekenliefhebbers, de pragmatische rekenaars en de voorzichtige rekenaars. Nederlands zijn slechter in rekenen dan in veel andere landen, waar de overheid graag verandering in wil brengen. Daarom hebben ze 5000 mensen onderzocht op hun manier van rekenen. Naast de verschillen in rekentype, kwam daar uit naar voren dat de gemiddelde proefpersoon trager hoofdrekent dan brugklassers. Ook blijkt dat mannen iets beter presteren op rekentaken dan vrouwen, hoewel dat verschil erg klein is.

Dit onderzoek is relevant, omdat met name in het voortgezet onderwijs steeds meer aandacht is voor het niveau van het rekenen van jongeren. Om die reden zal ook moeten worden nagegaan of deze types ook onder kinderen en jongeren al te onderscheiden zijn.

© Nationale Onderwijsgids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Kabinet geeft prioriteit aan voldoende leraren en schoolleiders

    Vandaag om 08:45
    • Voortgezet Onderwijs

    NS en CJP bieden in 2026 opnieuw Schooltoer aan voor middelbare scholen

    Gisteren om 13:22

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant