27 mei 2014 om 16:16
< 1 min lezen

Minder vroegtijdig schoolverlaters onder Marokkaans-Nederlanders in Den Bosch

In 2012 zijn minder Marokkaans-Nederlandse jongeren vroegtijdig van school gegaan in Den Bosch dan in 2011, zo is gisteren bekend gemaakt. Het aantal Marokkaanse-Nederlanders dat in 2012 verdacht werd van crimineel gedrag steeg in Den Bosch, terwijl er een landelijke daling was. Dit meldt het Brabants Dagblad. 
 

In opdracht van het Samenwerkingsverband Marokkaans-Nederlandse risicojeugd is er een Monitor Marokkaanse Nederlanders 2011 samengesteld. Daaruit is naar voren gekomen, zo werd gisteren bekend gemaakt, dat het aantal Marokkaans-Nederlandse jongeren dat in Den Bosch te vroeg van school ging in 2012 op 4,2 procent lag. Dit aantal lag in 2011 nog op 6,9 procent. 
 
Wel werden meer Marokkaans-Nederlandse jongeren uit Den Bosch verdacht van crimineel gedrag. Landelijk nam dit aantal juist af. 
 
“We zijn blij met de gunstige ontwikkeling rond voortijdig schoolverlaten. Het heeft onder meer te maken met coördinatoren die er in het onderwijs bovenop zitten en leerlingen zoveel mogelijk individueel begeleiden,” zegt wethouder Jeroen Weyers.
 
© Nationale Onderwijsgids  

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Voortgezet Onderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Voortgezet Onderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland