30 september 2014 om 18:07
< 1 min lezen

Meer jonge mensen in de techniek begint met inzicht in hun leefwereld en drijfveren

87 procent van de jongeren is te interesseren voor de techniek. Dat is goed nieuws, want in de techniek zijn de komende jaren duizenden goed opgeleide vakmensen nodig. Om dit enorme potentieel aan toekomstige technici aan te boren, is inzicht in de leefwereld en drijfveren van de jongeren van nu nodig. TechniekTalent.nu slaat de brug tussen onderwijsprofessionals en jongeren met de publicatie TechKnow Onderwijs 2014; Inspireer en motiveer jongeren voor een toekomst in de techniek. Staatssecretaris Dekker van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap neemt woensdag 1 oktober het eerste exemplaar in ontvangst.

Autochtone jongen die van sleutelen houdt
‘Meer instroom van jonge mensen in de techniek begint bij het onderwijs,’ zegt André van der Leest, bestuursvoorzitter TechniekTalent.nu. ‘Het besef dat alle zeilen bijgezet moeten worden omdat gemotiveerde technische vakkrachten nodig zijn, wordt breed gedragen. Nu is het zaak een grotere groep jongeren te laten zien dat techniek ook voor hén een goede keuze kan zijn. Dus niet alleen de autochtone jongen die van sleutelen houdt, maar ook de jongens en meiden die andere drijfveren en interesses hebben.’
     
80 pagina’s inspiratie
TechKnow Onderwijs 2014 gaat over het BètaMentality-model, loopbaanleren, diversiteit & inclusie en beeldvorming die past bij jongeren van nu. TechKnow Onderwijs is gemaakt voor en mét het onderwijsveld. De informatie is er voor docenten, marketing- en communicatieprofessionals, opleidingsmanagers en beleidsmakers in het voortgezet onderwijs, mbo en hbo. Scholen op alle niveaus laten in praktijkcases zien hoe zij leerlingen inspireren voor een toekomst in de techniek.

TechKnow Onderwijs is gemaakt in samenwerking met YoungWorks, een bureau gespecialiseerd in jongerencommunicatie. De publicatie verschijnt in een oplage van 10.000 exemplaren en is gratis beschikbaar voor geïnteresseerden.

Vraag kosteloos uw eigen exemplaar van TechKnow Onderwijs 2014 aan op techniektalent.nu.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Voortgezet Onderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Voortgezet Onderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland