Gisteren om 09:36
< 1 min lezen

Lodewijk College opent eigen Academy voor scholieren die uitdaging zoeken

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

Maandagavond 15 september ging in een volle aula van het Lodewijk College in Terneuzen de Lodewijk Academy van start. Ongeveer veertig scholieren heeft zich hiervoor aangemeld. De eerste spreker van de Academy was oud-leerlinge en voormalig First Lady van Georgië, Sandra Roelofs. Dat meldt Omroep Zeeland.

Scholieren volgen zes avondlezingen van verschillende sprekers. Met hulp van docenten bereiden de scholieren zich daarop voor. Uiteindelijk gaan de scholieren op studiereis naar Georgië in juni 2026.

Andere kant van het onderwijs

Het Lodewijk College laat met dit programma een andere kant van het onderwijs zien. Scholen besteden veel aandacht aan scholieren die extra hulp nodig hebben. De Academy kiest nu bewust voor scholieren die meer aankunnen. Zij krijgen nu iets extra’s aangeboden.

Bovenbouw havo/vwo

De Academy is voor scholieren die in de bovenbouw van havo/vwo zitten. Ze hoeven niet ingeloot te worden, maar na de eerste avond wordt er wel gekeken welke scholieren er gemotiveerd zijn om door te gaan. Ze moeten daarom op gesprek komen zodat de docenten kunnen zien of ze echt wat extra’s willen leren of dat ze alleen maar graag op reis willen.

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Scholieren voortgezet speciaal onderwijs leren zelfstandig reizen met de bus

    Vandaag om 11:47
    • Voortgezet Onderwijs

    Bezuiniging op onderwijskansenregeling teruggedraaid

    Vandaag om 09:30

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht