18 maart 2014 om 10:34
< 1 min lezen

Leerlingen VMBO lopen stage bij ministerie van Onderwijs

Vier leerlingen van het VMBO gaan de komende twee weken een stage lopen bij het ministerie van Onderwijs. De stage is onderdeel van het programma 'Champs on Stage' om leerlingen in het 3e en 4e jaar van het VMBO kennis te laten maken met de arbeidsmarkt.

De leerlingen zullen als stagiair meelopen op verschillende afdelingen van het ministerie, zoals de secretariaten en de klantenservice. Minister Bussemaker van Onderwijs is enthousiast over het programma Champs on Stage en roept haar collega-ministers op om ook stageplaatsen aan te bieden.

Bussemaker vindt het belangrijk dat jongeren vroeg beginnen met zich te oriënteren op de arbeidsmarkt. “Loopbaanoriëntatie vereist een goede voorlichting door scholen. Je moet namelijk een beeld hebben van wat je met een opleiding kunt doen en welke kansen het biedt voor de arbeidsmarkt. Stage lopen helpt daarbij. Om elke jongere een toekomst met arbeidsperspectief te kunnen bieden zijn er voldoende stageplaatsen nodig. Ik roep het bedrijfsleven en de overheid op om zich hiervoor te blijven hard maken,” aldus de minister.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Voortgezet Onderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Voortgezet Onderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland