7 augustus 2018 om 13:07
< 1 min lezen

Leerlingen Stedelijk Gymnasium spelen zitting na voor koning Willem-Alexander

Koning Willem-Alexander opent vrijdagmiddag 14 september het nieuwe gerechtsgebouw in Breda. Tijdens de opening wordt door leerlingen uit de tweede klas van het Stedelijk Gymnasium uit Breda een zitting nagespeeld. Dit meldt Rijksvoorlichtingsdienst.

In de nieuwbouw aan de Stationslaan zijn drie organisaties gehuisvest: de rechtbank Zeeland-West-Brabant, het Arrondissementsparket Zeeland-West-Brabant (Openbaar Ministerie) en de Raad voor de Kinderbescherming. Het gebouw bevat onder meer 27 zittingszalen, kantoren en verschillende publieksruimtes. Aanleiding voor de nieuwbouw, die ruim twee jaar in beslag nam, was een sterke toename in het aantal rechtszaken.
 
Het thema van de officiële opening is ‘Opvoeding van de jeugd in de rechtsstaat en de rol van de instituties hierbij’. De Koning woont een zitting bij die wordt nagespeeld door leerlingen uit de tweede klas van het Stedelijk Gymnasium uit Breda. Ook wordt hij rondgeleid door het gebouw en spreekt hij met gebruikers.
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Genoeg ouderverklaringen voor nieuwe middelbare school Zuidplas

    Gisteren om 15:06
    • Voortgezet Onderwijs

    ‘Scholen overvraagd door eenzijdige focus op mentaal welzijn leerlingen en studenten’

    15 januari 2026 om 12:12

Aankomende evenementen

19 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Papendrecht
  • Zuid-Holland
20 Jan
Open Huis – Willem de Zwijger College Hardinxveld- Giessendam
  • Zuid-Holland
21 Jan
Themabijeenkomst ‘Houdingen ten opzichte van DEI-initiatieven: Huidige trends en toekomstige richtingen’
  • Utrecht