28 april 2025 om 14:00
< 1 min lezen

LAKS Eindexamenklachtenlijn en bezoek staatssecretaris Paul

Vanaf 9 mei organiseert het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) de 38e editie van de eindexamenklachtenlijn (EEKL). De examenperiode is altijd een spannende tijd voor de bijna 185.000 examenkandidaten, die uitkijken naar hun diploma.  

Een bel-team van vrijwilligers, bestaande uit scholieren, zit in het eerste tijdvak van de examens van 12:00-19:00 uur klaar om examenkandidaten te woord te staan. De site www.examenklacht.nl is al vanaf 1 april geopend om de klachten aan te nemen van de digitale examens en praktijkexamens op het vmbo, die al vanaf dat moment mochten worden afgenomen. De klachten die binnenkomen worden nagelopen, en als het nodig is komt het LAKS in actie. Bij fouten in het examen schakelen we het College voor Toetsen en Examens in en als de organisatie van de examens niet goed loopt, spreken we de school hierop aan en maken we een melding bij de Inspectie van het Onderwijs. Ook neemt het College voor Toetsen en Examens het aantal gegronde klachten mee in de N-term bepaling. Zo hopen we dat elke leerling kan rekenen op een eerlijk en goed examen.  
 
Op 9 mei komt Mariëlle Paul, de staatssecretaris voor primair en voortgezet onderwijs, ons daarbij helpen op het kantoor in Utrecht. Tussen 15:15 en 16:00 neemt Paul klachten aan van examenkandidaten.  
 
Graag wil het LAKS hier aandacht aan besteden. We werken graag mee aan bijvoorbeeld een reportage over het bezoek van de minister, updates over de signalen en klachten van leerlingen of interviews over de beleving van de examens door scholieren. Ook bezoeken aan ons kantoor zijn mogelijk. U kunt zich hiervoor aanmelden via onze woordvoerder Fé Swets: 06 42 60 44 86 of Hanne van Roessel 06 41 91 66 00. 
 
“We kijken er ook dit jaar naar uit om via deze weg de stem van de scholieren te laten horen. De centrale en digitale eindexamens zijn voor iedere eindexamenleerling spannende afname momenten. We wensen iedere eindexamenleerling heel veel succes!”, aldus woordvoerder Fé Swets. 
 
Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Docenten

    Kinderen uit Essen leren volgend schooljaar allemaal reanimeren

    30 oktober 2025 om 10:08
    • Docenten

    Hoeksche Waard organiseert thema-avond over TOS

    30 oktober 2025 om 09:31

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant