Koning aanwezig bij vakwedstrijden in het (v)mbo: Skills The Finals
7 maart 2023 om 13:06
< 1 min lezen

Koning aanwezig bij vakwedstrijden in het (v)mbo: Skills The Finals

Zijne Majesteit de Koning bezoekt vrijdagmiddag 24 maart Skills The Finals, het jaarlijkse Nederlands Kampioenschap voor vakwedstrijden in het (v)mbo. Tijdens het tweedaagse evenement van WorldSkills Netherlands in de RAI in Amsterdam strijden honderden vmbo-leerlingen en mbo-studenten om de titel Nederlands Kampioen in hun vakgebied. WorldSkills Netherlands wil jongeren inspireren te kiezen voor het beroepsonderwijs en vakmanschap. Dat meldt de Rijksoverheid. 

Koning Willem-Alexander spreekt met finalisten bij de stands van bloembinders, kappers, schilders, tegelzetters en mechatronici (studenten die in één opleiding electrotechniek, werktuigbouwkunde en informatica combineren). Ook ontmoet hij voormalig kampioenen, juryleden, docenten en wedstrijdorganisatoren.

Excelleren in hun vak 

WorldSkills Netherlands organiseert de jaarlijkse vakwedstrijden in het beroepsonderwijs om vmbo-scholieren en mbo-studenten de kans te geven te excelleren in hun vak. In de aangeboden sectoren zijn arbeidsmarkttekorten.

Voorronden en regionale kwalificatiewedstrijden 

In voorronden en regionale kwalificatiewedstrijden gaan leerlingen en studenten uit heel Nederland de strijd met elkaar aan. Zo’n 600 jongeren plaatsen zich uiteindelijk voor een plek in één van de 60 finalewedstrijden.

Door: Nationale Onderwijsgids 
Beeld: RVD

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • MBO

    Mbo’ers die doorstromen naar het hbo is pure noodzaak en geen luxe

    Gisteren om 09:21
    • MBO

    Studenten Technova College maken kookboek voor en met inwoners van Ede-Zuid

    28 november 2025 om 14:22

Aankomende evenementen

03 Dec
Oratie Daan van Uhm
  • Limburg
09 Dec
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
09 Dec
Open dagen
  • Zuid-Holland