11 januari 2013 om 10:34
< 1 min lezen

Groningse vmbo’ers lopen mee bij Hunze en Aa’s

VEENDAM - Aanstaande dinsdag lopen vmbo-leerlingen van het Dollard College uit Winschoten en het Ubbo Emmius uit Veendam een dagje mee bij het Waterschap Hunze en Aa's in Veendam. De leerlingen leren die dag over de dagelijkse werkzaamheden van een muskus- en beverrattenbestrijder, een peilbeheerder en een analist.

De bedoeling van de dag is om de leerlingen, die allemaal de theoretische leerweg in het vmbo volgen, inzicht te geven in de taken en werkzaamheden van het waterschap en ze te laten oriënteren op een vervolgopleiding of beroep. De dag vormt onderdeel van de zogeheten VMBO Carrousel.

Het waterschap is onder meer verantwoordelijk voor schoon en voldoende water, sterke dijken en goed bevaarbare  waterwegen.

© Nationale Onderwijsgids / Arend Jan Wonink

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Voortgezet Onderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Voortgezet Onderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland