8 juli 2014 om 10:51
< 1 min lezen

Geen extra controle verzuim leerplicht na WK halve finale

Leerplichtambtenaren verwachten niet dat de halve finale-wedstrijd van Nederland tegen Argentinië morgenavond zal leiden tot extra verzuim onder scholieren. Zij zullen dan ook niet meer gaan controleren dan anders. Dit meldt Volkskrant.

De wedstrijd morgenavond kan nog wel eens een latertje worden, om tien uur ’s avonds is de aftrap. “Wij hebben er alle vertrouwen in dat scholen zelf in de gaten houden of leerlingen wel verschijnen”, zegt een woordvoerster van Ingrado, de branchevereniging voor leerplichtambtenaren.  Zij verwacht niet dat veel leerlingen de volgende ochtend stiekem zullen uitslapen. Het WK krijgt veel aandacht op scholen en nog eens extra de ochtend nadat Nederland een wedstrijd heeft gespeeld. “Voor leerlingen is het toch veel leuker om ’s ochtends dat vreugdegevoel te delen mert je klasgenootjes”, aldus de woordvoerster.

De controleurs zijn echter niet van plan een oogje dicht te knijpen bij leerlingen die toch besluiten de volgende ochtend thuis te blijven. “Verzuimmeldingen worden op de gebruikelijke manier afgehandeld”, laat de woordvoerster weten. Scholieren uit de noordelijke provincies hebben overigens geluk, voor hen is het al zomervakantie, zij kunnen donderdagochtend dus rustig beginnen.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Basisonderwijs

    Sinterklaasjournaal van start met oude bekende: Pietje Paniek is terug

    Vandaag om 08:37
    • Basisonderwijs

    Leerlingen vragen aandacht voor meer creatieve vakken in het basisonderwijs

    Gisteren om 14:14

Aankomende evenementen

10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht