14 juni 2013 om 11:16
< 1 min lezen

‘Examendiefstal was tot in detail voorbereid’

(Novum) - De dieven die op de Rotterdamse scholengemeenschap Ibn Ghaldoun 24 examens buitmaakten hebben hun daad maanden van tevoren tot in de puntjes voorbereid. Zo zijn ze vermoedelijk meerdere keren in de kluis geweest waar de examens lagen opgeslagen. Dat schrijft De Telegraaf vrijdag op basis van bronnen rond het onderzoek.

De verdachten zouden de examens mee naar huis hebben genomen, ze daarna een voor een gefotografeerd hebben en daarna de opengemaakte pakketjes weer voorzichtig hebben geseald. Zo was er voor de leiding van Ibn Ghaldoun op het eerste oog niets te zien. Na het fotograferen zijn de examens terug in de kluis gelegd.

Sinds enkele jaren zitten examens niet meer verpakt in verzegelde enveloppen maar in plastic gesealde pakketjes. Zo is meteen te zien om welk examen het gaat.

Justitie wil in de krant niet reageren op details over de roof zolang het onderzoek loopt. Voor de diefstal zitten drie verdachten vast. Meer arrestaties worden niet uitgesloten. De dieven riskeren een celstraf van vier tot zes jaar voor heling en oplichting, aldus een woordvoerder in de krant.

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Docenten

    Gymdocenten lopen risico op gehoorschade door al het lawaai in de sporthal

    Gisteren om 15:00
    • Docenten

    TU Delft blijft achter in groei vrouwelijke hoogleraren: urgentie loopt op

    Gisteren om 14:21

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant