14 augustus 2015 om 15:19
< 1 min lezen

Emmense school groeit ondanks krimp in voortgezet onderwijs

Het voortgezet onderwijs in de Drentse gemeente Emmen kampt met een terugloop in het aantal leerlingen. De regio staat op de nominatie om officieel als krimpgebied aangemerkt te worden. Dat is nu ook te merken op de middelbare scholen in de gemeente. Met uitzondering van het Hondsrug College. Daar werden onlangs vier noodlokalen op het schoolplein geplaatst om de groeiende stroom van leerlingen te kunnen huisvesten. Dit meldt Dagblad van het Noorden. 

De middelbare school rekende op 375 nieuwe leerlingen voor komend schooljaar. Met uiteindelijk 440 inschrijvingen komt de school onverwacht ruimte te kort. Om alle brugklassers een plek te kunnen bieden, heeft de school als noodoplossing vier tijdelijke lokalen op het schoolplein laten plaatsen.

Het Hondsrug College is de enige school in Emmen die meer leerlingen mag verwelkomen dan vorig jaar. Op het Esdal College is de afname het grootst. Dat komt niet alleen door de krimp in de regio maar ook omdat de school in het verleden juist erg gegroeid is. Die grote groepen leerlingen hebben nu hun diploma gehaald en verlaten de school, legt de rector uit.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Voortgezet Onderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Voortgezet Onderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
25 Mar
VO-Congres
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland