19 juni 2017 om 17:49
< 1 min lezen

Eerste scholen werken vandaag al met tropenrooster

Een groot aantal Limburgse scholen heeft vandaag een tropenrooster ingesteld. De lesuren zijn verkort naar maximaal veertig minuten voor veel middelbare scholieren. Ook een aantal basisscholen werkt al met een tropenrooster. Dit meldt de Limburger.

Schoolbesturen mogen zelf beslissen of zij een tropenrooster instellen bij extreem warm zomerweer. Bij welke temperatuur dit ingaat, is niet in de wet opgenomen. Wel geldt dat de temperatuur geen gevaar mag opleveren voor de gezondheid van leraren en leerlingen. Het schoolbestuur moet ervoor zorgen dat medewerkers veilig en gezond kunnen werken. 
 
Naast een tropenrooster kan een school ook andere maatregelen nemen, zoals zo kort mogelijk aaneengesloten werken, pauzeren in koele ruimtes, extra ventilatie en veel drinken.
 
Als ouders geen opvang hebben voor hun kinderen wanneer zij vroeger vrij zijn door het tropenrooster, dan moet de school een alternatieve opvang aanbieden tijdens de uren waarop de lessen vervallen. 
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Basisonderwijs

    Ouders klagen school aan bij College voor de Rechten van de Mens na conflict over Free Palestine-shirt

    Gisteren om 14:53
    • Basisonderwijs

    Goede samenwerking tussen gemeenten en schoolbesturen voor betere toezicht en handhaving

    Gisteren om 14:20

Aankomende evenementen

27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht
28 Nov
PROMIS-ES symposium
  • Landelijk
03 Dec
Oratie Daan van Uhm
  • Limburg