31 augustus 2012 om 09:08
< 1 min lezen

Drie vioolconcoursen werken samen

DEN HAAG (Novum) - De organisaties achter drie Nederlandse vioolconcoursen gaan samen verder. Het Nationaal Vioolconcours Oskar Back, het Davina van Wely Vioolfestival en de Iordens Viooldagen bundelen de krachten in de Stichting Nederlandse Vioolconcours. De organisaties gaan niet in de stichting op en behouden hun eigen naam, zo maakten ze bekend.

De nieuwe stichting spitst zich toe op het ontdekken van talent en gaat jaarlijks een of twee vioolconcoursen en een vioolfestival organiseren. Alle organisaties richtten zich al op jong talent in verschillende leeftijdscategorieën tussen de 6 en 26 jaar. De bundeling van krachten moet zorgen voor een meer gestroomlijnd onderwijsaanbod.

De vioolconcoursen werken samen met het Rotterdams Philharmonisch Orkest, dat vanaf 2015 onder meer de finale van het tweejaarlijkse Oskar Back Vioolconcours gaat begeleiden. Prins Constantijn wordt de beschermheer van de vioolstichting.

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Rector Baarnsch Lyceum zit ziek thuis tijdens onderzoek naar onveilige werksfeer

    Gisteren om 15:15
    • Voortgezet Onderwijs

    Lodewijk College opent eigen Academy voor scholieren die uitdaging zoeken

    Gisteren om 09:36

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht