8 juni 2017 om 15:56
< 1 min lezen

Diagnostische Tussentijdse Toets volgend jaar aangeboden door marktpartijen

Zowel Dedact als A-VISION & Universiteit Maastricht willen vanaf schooljaar 2017-2018 de diagnostische tussentijdse toets (DTT) gaan aanbieden. Dit hebben zij gemeld aan het ministerie van onderwijs. Dit meldt het College voor Toetsen en Examens.

De DTT is bedoeld als hulpmiddel dat leerling en docent informatie geeft over waar de leerling staat in het leerproces. Het wil de docent handvatten bieden om onderwijs op maat te bieden, door gerichte feedback op basis van gedetailleerde informatie. De DTT is daarmee één van de middelen waarmee een school kan werken aan formatieve evaluatie. De DTT is in een pilot in samenwerking met scholen ontwikkeld met subsidie van de overheid. Eind 2017 wordt de pilot afgerond.
 
Om ervoor te zorgen dat de opbrengsten van de pilot ook na 2017 gebruikt kunnen blijven worden, is het ministerie van onderwijs de afgelopen maanden in gesprek geweest met verschillende geïnteresseerde aanbieders van toetsen en leermiddelen. Zo zijn er informatiesessies, één-op-één gesprekken, een iteratief opgestelde factsheet over de openbaarmaking, een Q&A-sessie en een meeloopdag georganiseerd. 
 
Uit deze gesprekken is voortgekomen dat Dedact en een samenwerkingsverband van A-VISION & Universiteit Maastricht komend schooljaar de DTT gaan aanbieden. Dedact heeft gemeld de DTT voor de vakken Nederlands, Engels en wiskunde te gaan aanbieden in het programma Learnbeat. A-VISION heeft gemeld de DTT in samenwerking met de Universiteit Maastricht te gaan aanbieden voor de vakken Nederlands, Engels en wiskunde. Voor de Limburgse scholen wordt de DTT geïntegreerd in de OnderwijsMonitor Limburg.
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Staphorsters kunnen vanaf januari 2026 ondersteuning aanvragen voor schoolspullen

    24 december 2025 om 15:55
    • Voortgezet Onderwijs

    Gymdocenten lopen risico op gehoorschade door al het lawaai in de sporthal

    24 december 2025 om 15:00

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant