3 maart 2017 om 13:47
< 1 min lezen

Dag van de Literatuur voor scholieren in de Doelen

Op 9 maart opent minister Bussemaker de Dag van de Literatuur. De Dag van de Literatuur is Nederlands grootste eendaagse literatuurfestival voor leerlingen en docenten uit de bovenbouw van het voortgezet onderwijs. Dit meldt Rijksoverheid.

Voor deze editie van de Dag van de Literatuur komen op 9 maart ruim vijfduizend havo- en vwo-leerlingen uit de bovenbouw met hun docenten naar Rotterdam. In totaal beklimmen 28 schrijvers en dichters de podia. Hieronder bevinden zich gevestigde auteurs als Herman Koch, Annejet van der Zijl en Kader Abdolah, maar ook jong talent als Lize Spit en Pepijn Lanen zullen optredens verzorgen.

De Dag van de Literatuur is een tweejaarlijks literatuurfestival dat al sinds 1989 wordt georganiseerd. Elke editie trekt zo’n 5.000 bezoekers. De aanwezige auteurs treden op in talkshows, geven interviews, dragen voor en signeren uit hun werk. Naast heel veel literatuur is er ook aandacht voor andere kunstdisciplines, zoals film, cabaret, muziek en dans, al dan niet in combinatie met literatuur.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Cursussen

    Zwemleraar Sint-Oedenrode blijft tijdens onderzoek zedenzaak zestig dagen langer vastzitten

    Gisteren om 08:49
    • Cursussen

    Nieuwe post-HBO leert professionals slimmer beslissen met data

    12 november 2025 om 13:29

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht