6 januari 2016 om 16:00
< 1 min lezen

Clusterschool moet kwaliteit voortgezet onderwijs Lelystad verbeteren

Het voortgezet onderwijs in Lelystad gaat op de schop. Uit plannen van de Stichting voor Voortgezet Onderwijs Lelystad (SVOL) blijkt dat ingezet wordt op kleinschaliger en kwalitatief beter onderwijs. Daarnaast moeten het onderwijs beter gaan aansluiten op vervolgopleidingen en beroepen. Dit meldt Omroep Flevoland. 

De drie middelbare scholen in Lelystad, de SGL, Rietlanden en Arcus, zijn te klein om de leerlingen allemaal een goed aanbod te kunnen geven aan vakken en profielen. Het plan is nu om van de scholen twee clusters te maken, één voor vmbo en één voor havo/vwo. Hierdoor kunnen nieuwe vakken en leerprofielen worden geïmplementeerd, waardoor de keuze vergroot wordt en er betere aansluiting op vervolgopleidingen en de arbeidsmarkt is. Om aan de christelijke basis van één van de scholen tegemoet te komen, is een nieuw vak in het leven geroepen: mensvorming.
 
De gemeenschappelijke medezeggenschapsraad is gevraagd voor 10 maart op het voorgenomen besluit te reageren. De gemeente en de gemeenteraad moeten later beslissen over de huisvesting. De SVOL wil in september 2018 met de nieuwe clusterschool beginnen. 
 
© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Minderjarige scholier op Terra Winsum aangehouden met nepvuurwapen

    Gisteren om 11:24
    • Voortgezet Onderwijs

    ProDemos ontwikkelt gratis lespakket bij serie Techbitch

    Gisteren om 10:25

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
23 Nov
Voorlichtingsavond ouderen Berechja College
  • Flevoland