Christelijk Gymnasium Sorghvliet ontruimd vanwege brand in ambassade van Irak
27 januari 2025 om 14:30
< 1 min lezen

Christelijk Gymnasium Sorghvliet ontruimd vanwege brand in ambassade van Irak

Het Christelijk Gymnasium Sorghvliet in Den Haag wordt maandagmiddag ontruimd, omdat er in de nabijgelegen ambassade van Irak brand woedt. Dat laat een woordvoerder van de gemeente Den Haag weten.

Zowel de school als de ambassade is gevestigd aan de Johan de Wittlaan in Den Haag. De brand in het ambassadegebouw brak iets na 11.00 uur uit in het dak van het pand.

Voorbereiden op ontruiming 

De brandweer heeft de school alleen geadviseerd zich voor te bereiden op een eventuele ontruiming, voor als de wind zou draaien en er veel rook richting het gebouw zou kunnen waaien, meldt een woordvoerder. Het ging dus niet om een opdracht tot ontruiming. De school zelf is maandagmiddag niet direct bereikbaar.

De brandweer is “druk bezig” met het bestrijden van de brand. Die is nog niet onder controle. Op dit moment komt veel rook uit het pand, aldus de woordvoerder. Een persoon die in de ambassade was, moest worden gecontroleerd na het inademen van rook. Deze persoon hoefde niet naar het ziekenhuis.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Voortgezet Onderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Voortgezet Onderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland