31 maart 2017 om 11:30
< 1 min lezen

Centrale examens vmbo maandag van start

Vanaf maandag 3 april start de examenperiode voor leerlingen in het vmbo in de basisberoepsgerichte, kaderberoepsgerichte en gemengde leerwegen. Dit meldt College voor Toetsen en Examens.

De centraal schriftelijke en praktische examens, ofwel cspe’s, en de digitale centrale examens (vmbo bb en kb) mogen in examenjaar 2017 vanaf 3 april tot en met 23 juni worden ingepland. Binnen deze periode bepaalt de school zelf de afnamemomenten. De school regelt zelf de momenten van inhalen en herkansen.

Dit jaar nemen zo’n 200.000 kandidaten deel aan de centrale examens. Het gros daarvan zijn vmbo-leerlingen met ruim 112.000 kandidaten. Daarvan volgen ruim 20.000 vmbo’ers de basisberoepsgerichte leerweg (bb), 30.000 de leerweg kaderberoepsgericht (kb) en ruim 61.000 vmbo’ers de leerwegen gemend en theoretisch (gl/tl).

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Examens

    Meneer Wietsma biedt natuurkundecontent aan op scholierenplatform

    11 september 2025 om 11:49
    • Examens

    Scholier slaagt alsnog voor examen Nederlands, rechter staat achter hem

    25 augustus 2025 om 09:41

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht