10 mei 2013 om 10:54
< 1 min lezen

CDA wil Kamerdebat over CSG Beilen

BEILEN - Een fusie met een andere middelbare school lijkt voor christelijke scholengemeenschap Beilen de enige mogelijkheid om onderwijs te kunnen blijven bieden aan leerlingen uit de onderbouw van de havo en het vwo. Dit heeft staatssecretaris Sander Dekker van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap in een brief laten weten aan de Tweede Kamer. Daarover bericht de website van RTV Drenthe.

Christelijke scholengemeenschap Beilen beschikt slechts over een licentie voor vmbo-onderwijs. Het wil zelfstandig blijven. Daarvoor lijkt een fusie met een andere middelbare school noodzakelijk.

Het havo- en vwo-onderwijs dat de Drentse school nu aanbiedt, is van goede kwaliteit. Het CDA is van mening dat de school de dupe is van politieke regelgeving en wil dat in de Tweede Kamer een debat wordt gevoerd over deze zaak.

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Voortgezet Onderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Voortgezet Onderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland