Arbeidsinspectie gaat middelbare scholen bezoeken
8 februari 2023 om 16:51
< 1 min lezen

Arbeidsinspectie gaat middelbare scholen bezoeken

De Nederlandse Arbeidsinspectie gaat dit jaar ongeveer veertig scholen in het voortgezet onderwijs bezoeken. Het doel van de bezoeken is om zicht te krijgen op wat werkgevers in het voortgezet onderwijs doen om de werkdruk van docenten structureel te verminderen. Dat meldt de VO raad. 

De inspectie is niet vrijblijvend. Als er tijdens het bezoek ernstige tekortkomingen binnen het arbeidsomstandighedenbeleid worden geconstateerd, dan wordt hier mogelijk op gehandhaafd. Er wordt door de Nederlandse Arbeidsinspectie onder andere gekeken worden hoeverre een school werkt conform de arbocatalogus werkdruk

Brief 

Binnenkort ontvangen de scholen die in de steekproef vallen een brief van de Arbeidsinspectie. Daarin staat dat de inspectie bij hen plaatsvindt. Binnen enkele weken na deze brief wordt dan contact gezocht om afspraken te maken over het bezoek. 

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Docenten

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    8 februari 2023 om 16:51
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Docenten

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    8 februari 2023 om 16:51

Aankomende evenementen

10 Feb
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
10 Feb
Vakbeurs IPON 2026
  • Utrecht
13 Feb
Open dag Helen Parkhurst
  • Flevoland
04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht