Arbeidsinspectie gaat middelbare scholen bezoeken
8 februari 2023 om 16:51
< 1 min lezen

Arbeidsinspectie gaat middelbare scholen bezoeken

De Nederlandse Arbeidsinspectie gaat dit jaar ongeveer veertig scholen in het voortgezet onderwijs bezoeken. Het doel van de bezoeken is om zicht te krijgen op wat werkgevers in het voortgezet onderwijs doen om de werkdruk van docenten structureel te verminderen. Dat meldt de VO raad. 

De inspectie is niet vrijblijvend. Als er tijdens het bezoek ernstige tekortkomingen binnen het arbeidsomstandighedenbeleid worden geconstateerd, dan wordt hier mogelijk op gehandhaafd. Er wordt door de Nederlandse Arbeidsinspectie onder andere gekeken worden hoeverre een school werkt conform de arbocatalogus werkdruk

Brief 

Binnenkort ontvangen de scholen die in de steekproef vallen een brief van de Arbeidsinspectie. Daarin staat dat de inspectie bij hen plaatsvindt. Binnen enkele weken na deze brief wordt dan contact gezocht om afspraken te maken over het bezoek. 

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Docenten

    Ex-docent Pieter Zeeman Lyceum had relatie met minderjarig meisje

    5 december 2025 om 15:43
    • Docenten

    Nieuwe regeling normering topinkomens onderwijssectoren 2026

    4 december 2025 om 14:00

Aankomende evenementen

09 Dec
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
09 Dec
Open dagen
  • Zuid-Holland
10 Dec
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel