5 juli 2013 om 12:02
< 1 min lezen

Alle Vakcollegeleerlingen in derde jaar geslaagd

GRONINGEN - Alle Vakcollegeleerlingen die dit schooljaar het centraal schriftelijk praktisch examen hebben gedaan, zijn geslaagd. De Vakcollege Groep is vanzelfsprekend zeer trots op deze score van honderd procent.

Niet alleen het hoge slagingspercentage is bijzonder. Ook het feit dat deze leerlingen het beroepsgerichte deel van de opleiding een jaar eerder hebben voltooid dan scholieren op reguliere vmbo-scholen, stemt tot tevredenheid.

Johan van de Grift, directeur onderwijs Vakcollege Groep: “Het is onze missie om praktisch ingestelde vmbo-leerlingen succesvoller en gemotiveerder te laten doorstromen naar de regionale arbeidsmarkt. Deze resultaten laten zien dat dit mogelijk is.”

Vakcollege Groep is de organisatie achter de Vakroute. Deze praktijkgerichte opleidingsroute wordt toegepast op diverse vmbo-scholen in Nederland die zich Vakcollege noemen. Momenteel telt Nederland 58 Vakcolleges Techniek en 35 Vakcolleges Mens & Dienstverlenen.

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Voortgezet Onderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Voortgezet Onderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland