31 oktober 2025 om 09:25
< 1 min lezen

15.000 vmbo-leerlingen maakten al kennis met het programma transport en logistiek

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

Meer dan 15.000 scholieren hebben deelgenomen aan het programma Load & Road van het Sectorinstituut Transport en Logistiek (STL). In november 2023 lanceerde STL dit lesconcept. Vmbo-leerlingen kunnen tijdens het project op een praktische en speelse manier kennismaken met de wereld van transport en logistiek. Dat meldt Transport Online.

350 scholen hebben al meegedaan aan het programma. Daarmee is het uitgegroeid tot een van de grootste landelijke initiatieven op het gebied van loopbaanoriëntatie en -begeleiding in het vmbo.

Load & Road

Scholen kunnen Load & Road flexibel inzetten. Scholieren leren wat chauffeurs, magazijnmedewerkers of planners doen. Ze leren spelenderwijs over logistieke processen en de techniek.

Opleiding in de transportsector

Scholieren ontdekken tijdens het project waar ze goed in zijn en wat ze leuk vinden. Volgens STL vergroot het ook de kans dat de scholieren later kiezen voor een mbo-opleiding of leerbaan in de transportsector.

Inschrijven

Scholen met de profielen Mobiliteit & Transport (M&T) en Economie & Ondernemen (E&O) kunnen zich voor het nieuwe schooljaar alvast aanmelden. Scholen moeten zich volgens het STL-team dan ook op tijd inschrijven, want vol is vol.

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Kerstvakantie van start! Scholen in heel Nederland twee weken dicht 

    Gisteren om 15:15
    • Voortgezet Onderwijs

    Voorlopig geen verplichte voldoende op Nederlands als voorwaarde voor diploma

    Gisteren om 15:03

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant