12 augustus 2025 om 07:19
< 1 min lezen

Voormalige Foodhall Mout wordt nieuwe onderwijsplek voor Gilde Opleidingen

Volgens de onderwijsinstelling biedt de verhuizing grote voordelen: de plek ligt dicht bij het stadscentrum, is goed bereikbaar vanaf het station en grenst aan het park. Ook laat het bestemmingsplan verschillende vormen van onderwijs toe.

Nieuwe bestemming voor horeca-, toerisme- en recreatieopleidingen

In het gebouw zullen opleidingen op het gebied van horeca, koken en bakkerij worden gehuisvest. Daarnaast krijgen ook studenten uit de richtingen recreatie en toerisme er ruimte om praktijkervaring op te doen. Komend schooljaar wordt gebruikt om de voormalige foodhal om te bouwen tot een volwaardige onderwijslocatie. Pas daarna wordt bepaald hoeveel studenten en opleidingen er precies zullen worden ondergebracht.

Einde van Mout door tegenvallende bezoekers

Foodhall Mout opende in mei 2022 in het verbouwde pand van het vroegere Museum van Bommel van Dam. Het concept, waarbij meerdere keukens onder één dak zaten, trok in het weekeinde voldoende publiek, maar bleef doordeweeks te rustig. In april 2025 sloot Mout daarom de deuren.

Verhuizing door nieuwbouw speciaal onderwijs

De huidige locatie van de opleidingen food & hospitality aan de Laaghuissingel moet plaatsmaken voor een nieuw gebouw voor de scholen De Velddijk en Wildveld, beide voor speciaal onderwijs. De aankoopprijs van het pand aan het Julianapark is niet bekendgemaakt.

Door: Nationale Onderwijsgids / Fleur Zomer

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • MBO

    RvS: studie mantelzorgende roc-student terecht stopgezet vanwege slechte prestaties

    Vandaag om 14:09
    • MBO

    GroenLinks-PvdA wil stagematching verplicht stellen om stagediscriminatie tegen te gaan

    Vandaag om 10:13

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht