Vooral veel jonge vrouwen hebben last van psychisch leed door pandemie
28 maart 2022 om 10:16
< 1 min lezen

Vooral veel jonge vrouwen hebben last van psychisch leed door pandemie

“Dit is een wake-upcall voor alle landen om meer aandacht te besteden aan geestelijke gezondheid”, zegt hoogleraar Marit Sijbrandij, een van de betrokken onderzoekers. De studie laat niet alleen zien dat jonge mensen het meeste last hebben van psychisch leed door de pandemie, maar ook dat vrouwen daar harder door zijn getroffen dan mannen. Ook voor mensen met bestaande gezondheidsproblemen en aandoeningen, van kanker tot astma of hartaandoeningen, steeg het risico op psychische stoornissen.

Sociaal isolement 

Door de coronamaatregelen die bedoeld waren om het virus af te remmen, raakten meer mensen in een sociaal isolement. De eenzaamheid die daardoor ontstond, veroorzaakte “ongekende stress” volgens de onderzoekers.

Gezondheidszorg ernstig verstoord 

Terwijl meer mensen psychische klachten kregen, werd de gezondheidszorg juist ernstig verstoord. Dat gold ook voor de geestelijke gezondheidszorg en bijvoorbeeld de verslavingszorg en zelfmoordpreventie. Volgens de onderzoekers zijn “enorme hiaten in de zorg ontstaan voor degenen die het het meest nodig hebben.”

Eind vorig jaar was de situatie wel “enigszins verbeterd”, maar nog steeds kunnen wereldwijd veel mensen “nog steeds niet de zorg en ondersteuning krijgen die ze nodig hebben voor zowel reeds bestaande als nieuw ontwikkelde psychische aandoeningen”, stellen de onderzoekers vast.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Corona-dossier

    Onthaasten

    18 augustus 2025 om 08:21
    • Corona-dossier

    Soms zeg je meer wanneer je luistert

    1 juli 2025 om 07:08

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht