Vier jaar niet naar school: thuiszitter Isa wil wel, maar het lukt niet
13 december 2024 om 11:54
< 1 min lezen

Vier jaar niet naar school: thuiszitter Isa wil wel, maar het lukt niet

Op school was het voor Isa niet makkelijk. De lagere school begon goed, maar Isa had wel moeite met afscheid nemen van haar moeder. Vanwege de spanning en de overprikkeling voor school, ontwikkelde Isa de angst voor overgeven. Dit ontstond nadat ze een keer zelf misselijk was geweest en vlak nadat moment een jongentje in de klas ging overgeven. Isa wou wel naar school, maar ze kon het niet.

Omdat ze bang was om over te geven, durfde Isa ook niet meer te eten. Ze werd thuis steeds vaker driftig, woedend of verdrietig. Hulpverlening maakte de ouders duidelijk dat Isa gewoon naar school moest.

Toen Isa op haar zesde aan de juf vertelde dat ze zichzelf dood zou maken als alles zo door zou gaan, werd de juf wel even stil.

Online onderwijs tijdens coronapandemie 

Na verschillende onderzoeken bleek dat Isa een autistische stoornis heeft. Tijdens corona kon Isa thuis online onderwijs krijgen en werd ze een stuk gelukkiger van. Toen de gewone lessen weer op het punt stonden om te beginnen, werd duidelijk dat het speciaal onderwijs de volgende stap was voor Isa. Exact een maand hield ze dat vol.

Vrijstelling 

Haar moeder probeerde Isa toch gewoon naar school te brengen, maar uiteindelijk zat Isa vaak huilend op school en haar ouders in tranen op de bank thuis. De beslissing werd gemaakt, Isa blijft thuis. De vrijstelling volgde snel.

Op dit moment gaat Isa drie ochtenden per week naar dagbesteding, samen met andere thuiszitters. Ook doet ze aan musicaltraining, zingt ze en wil ze graag leren fotograferen.

Misschien ooit naar de universiteit 

Langzaam maar zeker durft Isa verder te kijken. Misschien dat ze ooit nog naar de universiteit gaat. Omdat ze een schooltrauma had opgelopen was naar de les gaan lange tijd een probleem. “Het woord school kon ik niet aanhoren.”

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Leerlingenvervoerder regio Utrecht zet touringcars in, tot grote onvrede van ouders

    Vandaag om 08:21
    • Speciaal Onderwijs

    Rijdende School al 70 jaar onderwijsvoorziening voor kermiskinderen

    Gisteren om 08:57

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht