5 december 2012 om 08:08
< 1 min lezen

‘Verkorte hbo-opleidingen moeten beter’

De NVAO heeft de problemen die nu door de Inspectie van het Onderwijs aan het licht waren gebracht al eerder gemeld bij het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Dat was al in 2009. Destijds leidde dat tot aangescherpte regels voor de sector bij de bepaling van de studielast bij deze opleidingen. Uit het rapport van de Onderwijsinspectie blijkt dat deze regels dus niet goed nageleefd worden.

De NVAO vindt korte opleidingen acceptabel, zolang er aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan. “Opleidingen dienen te zijn gebaseerd op een gedegen en overtuigende onderwijsvisie, ingebed in goede kwaliteitszorg en -borg, goed onderbouwd en verantwoord en mogen het aan de studenten beloofde bachelorniveau ten minste niet te ondermijnen”, aldus een woordvoerder. 

De organisatie wil de verantwoordelijkheid bij de opleidingen zelf laten. Er was daarom eerder al een herstelperiode ingesteld, waarin onvolkomenheden aan de kaak kunnen worden gesteld en de opleidingen eventuele misstanden kunnen verbeteren.

Van de vijf opleidingen die de NVAO heeft beoordeeld, kregen twee mogelijkheid tot een herstelperiode en werd één volledig afgekeurd. De Onderwijsinspectie had in totaal 13 opleidingen onderzocht. De overige acht zullen nog worden beoordeeld.

© Nationale Onderwijsgids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Radboud Universiteit en HAN versterken samenwerking tijdens introductieweken

    22 augustus 2025 om 08:11
    • HBO

    Sterke daling van particuliere studentenkamers in Amsterdam

    20 augustus 2025 om 09:30

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht