8 augustus 2016 om 12:07
< 1 min lezen

UvA onderzoekt effect film op kinderen in wetenschapsmuseum NEMO

Communicatiewetenschappers van de Universiteit van Amsterdam (UvA) onderzoeken hoe sterk kinderen reageren op een film. Dit doen zij in het wetenschapsmuseum NEMO. Dit meldt de UvA.

Communicatiewetenschapper Karin Fikkers voert van 1 tot en met 14 augustus het onderzoek uit met een aantal andere onderzoekers en afgestudeerden van Communicatiewetenschap aan de UvA, onder andere met universitair docent Jessica Piotrowski en universiteitshoogleraar Patti Valkenburg. Het onderzoek bestaat niet alleen uit vragen, maar de onderzoekers meten ook de hartslag en huidgeleiding (hoe warm je handen worden). Ouders spelen ook een belangrijke rol: Zij kunnen door middel van een vragenlijst meer inzicht geven in de persoonlijkheid van hun kind. 
 
In de eerste week van het onderzoek deden al 150 enthousiaste ouders en kinderen mee. Fikkers over hun ervaringen in de eerste week: “Het onderzoek loopt erg goed, er zijn veel enthousiaste ouders en kinderen die meedoen. Bij een bezoek aan wetenschapsmuseum Nemo is het natuurlijk extra leuk om aan écht onderzoek mee te kunnen doen! Er doen mensen uit heel Nederland mee, niet alleen maar uit Amsterdam. Veel ouders worden erdoor aan het denken gezet: Hoe gaan wij thuis eigenlijk om met televisie en media? Kinderen zelf vinden films al bijna weer ouderwets,  YouTube is tegenwoordig veel leuker.”
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Docenten

    Leesbevorderingsaanpak werkt, kinderen massaal lid van de bibliotheek

    12 september 2025 om 10:57
    • Docenten

    Kwart van de jongeren één keer per maand online buitengesloten

    12 september 2025 om 09:35

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht