5 juni 2012 om 18:25
< 1 min lezen

VU ontvangt 2,6 miljoen voor opleidingen Boeddhisme en Hindoeisme

De Vrije Universiteit Amsterdam (VU) ontvangt van het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) 2,6 miljoen euro om de postdoctorale ambtsopleidingen Hindoeïsme en Boeddhisme te starten, zo meldt Trouw.

 

Deze opleidingen sluiten aan op de bachelor- en masteropleidingen Religie en Levensbeschouwing, traject boeddhisme/hindoeïsme, die in 2012 en 2013 van start gaan. De ambtsopleidingen komen voort uit de groeiende behoefte in Nederland aan hindoeïstische en boeddhistische geestelijken die ook academisch zijn opgeleid. Dinsdag 5 juni vindt de officiële opening plaats van de opleidingen Boeddhisme en Hindoeïsme.

De ambtsopleidingen richten zich meer dan de bachelor- en masteropleiding op de ontwikkeling van specifieke vaardigheden voor pandits en chaplains. Het onderwijs wordt daarom in nauwe samenspraak met de Hindoeraad Nederland (HRN) en de Boeddhistische Zendende Instantie (BZI) opgezet en uitgevoerd. Met de nieuwe opleidingen bewijst de VU opnieuw een centrum te zijn voor interreligieuze dialoog dat aansluit op maatschappelijke behoefte.

© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Gebouw Universiteit Utrecht flink beschadigd na bezetting pro-Palestina demonstranten

    Vandaag om 11:45
    • Universiteit

    Nederlandse studenten zijn ruimdenkender als ze samen studeren met buitenlandse studenten

    Vandaag om 09:35

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant