15 juni 2012 om 18:20
< 1 min lezen

Voetbalrobots gaan voor de wereldtitel op WK in Mexico

EINDHOVEN - Het robotvoetbalteam van de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) gaat naar de WK RoboCup in Mexico City en hoopt terug te komen met de wereldbeker. Met verbeterd samenspel en betere balcontrole bij tackles hoopt het team dit keer wél als nummer één te eindigen, na vier verloren WK-finales op rij (2008-2011).

Ook zorgrobot AMIGO en humanoid TUlip gaan mee naar Mexico, om de strijd aan te gaan in hun eigen categorieën. De wedstrijden beginnen woensdag 20 juni, de finales zijn op zaterdag 23 juni.

Teamcaptain Robin Soetens hoopt dit jaar weer de finale te halen met de voetbalrobots. Maar aan een voorspelling waagt hij zich niet. “Het is een sterk deelnemersveld, dus het wordt zeker niet gemakkelijk. Vooral Water uit China en MRL uit Iran zijn teams waar we voor moeten oppassen. En Portugal is een belangrijke outsider. We moeten dus iedere wedstrijd scherp zijn.”

© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Studenten uit Wageningen maken non-stop radio voor het goede doel

    21 november 2025 om 14:01
    • Universiteit

    Studenten en docenten Tilburg University protesteren tegen samenwerking met Israël 

    21 november 2025 om 11:46

Aankomende evenementen

23 Nov
Voorlichtingsavond ouderen Berechja College
  • Flevoland
25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel