9 april 2013 om 13:31
< 1 min lezen

Vijf leerstoelen weg bij universiteit Groningen

GRONINGEN (Novum) - Bij de Faculteit der Letteren van de Rijksuniversiteit Groningen verdwijnen vijf van de 52 leerstoelen. Dat staat in een conceptreorganisatieplan, heeft een woordvoerder van de faculteit dinsdag gezegd na berichtgeving van het Dagblad van het Noorden. Volgens de krant staan door de reorganisatie 33 van de 56 voltijdbanen op de tocht.

Bij de opleiding Europese Talen en Culturen worden vijf van de twaalf talen geschrapt, meldt de zegsvrouw. Het gaat om het Deens, Hongaars, Noors, Fins en Fries. De opleiding Fries blijft afzonderlijk bestaan.

De leerstoelen Grieks en Latijn worden samengevoegd. Ook de twee leerstoelen moderne Nederlandse letterkunde worden samengevoegd. Het reorganisatieplan wordt over ongeveer twee weken voorgelegd aan de faculteitsraad.

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Samenwerking om studiesucces Caribische studenten te vergroten is verlengd tot eind 2028

    7 november 2025 om 14:16
    • Universiteit

    Universiteitsgebouw Den Haag dagenlang gesloten vanwege een vergissing

    7 november 2025 om 11:57

Aankomende evenementen

10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht