Vidi-beurs voor universitair hoofddocent Igna Bonfrer
Igna Bonfrer, universitair hoofddocent Global Health Economics aan Erasmus School of Health Policy & Management (ESHPM) ontvangt een Vidi-beurs van de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO). Hiermee kan zij de komende vijf jaar haar eigen, vernieuwende onderzoekslijn doorontwikkelen en haar onderzoeksgroep uitbreiden. Dat meldt ESHPM.
De Laureaat ontvangt de beurs voor haar onderzoek ‘Verspil nooit een goede crisis? Ontwikkelingshulp en zorg voor chronisch zieken in Afrika.’ De recente terugtrekking van ontwikkelingshulp door de Verenigde Staten en andere landen is zowel een schok als een kans voor de Afrikaanse gezondheidszorg. Dit project analyseert hoe Afrikaanse overheden hun zorgfinanciering veranderen en wat dit betekent voor chronisch zieken, die de helft van alle Afrikaanse patiënten vormen.
Zorgfinanciering
Het zal bestaande gegevens over bijna 20.000 Afrikanen ontsluiten, een nieuwe maatstaf voor chronische zorg prestaties ontwikkelen en als eerste de econometrisch “shift-share” methode toepassen binnen Health Services Research. Deze gecombineerde aanpak zal beleidsmakers informeren over mogelijkheden om de zorgfinanciering te versterken met minder ontwikkelingshulp gelden.
“Deze beurs stelt me in staat om mijn onderzoekslijn over financiering van gezondheidszorg in lage- en midden inkomenslanden verder te versterken, ingebed in onze gezamenlijke Global Health portfolio. Ik kijk ernaar uit om samen met lokale wetenschappers onderzoek te doen naar een onderwerp waar ik gepassioneerd over ben.”
Hoogleraar ESHPM
Igna Bonfrer behaalde gelijktijdig haar MSc in Health Economics (cum laude) en haar MSc in Econometrics aan de Erasmus Universiteit Rotterdam (EUR). Ze heeft aan de University of Oxford, EUR en Harvard University onderzoek gedaan naar financiering van de zorg. Daar deed ze veldwerk met onder andere Makarere University (Oeganda) en het Institut de Recherche en Science de la Santé (Burkina Faso). Ze begeleidt momenteel vijf promovendi en ontving onlangs de Best PhD Supervisor Award van de Erasmus Graduate School. Dr. Bonfrer coordineert bij ESHPM het bachelorvak “Global Challenges in Health & Behavior” en het Mastervak “Global Health Economics”. Ze is Directeur van het Rotterdam Global Health Initiative, een levendig internationaal netwerk met meer dan 350 leden, overwegend actief in lage- en middeninkomens landen.
NWO
NWO selecteert wetenschappers op basis van de kwaliteit en het innovatieve karakter van het onderzoek. Vidi laureaten hebben academische kwaliteiten die duidelijk uitstijgen boven wat gebruikelijk is en bevinden zich in de transitie naar leiderschap. Vidi maakt samen met de Veni- en Vici-beurzen deel uit van het NWO-Talentprogramma.